mamaEvcil dostunuzun sağlıklı yaşamı için gerekli olan her tür kuru, yaş mama ve besin takviyeleri kliniğimizde mevcuttur. Kediler için ödül mamaları, maltlar, kuru ve yaş mamalar. Köpekler  için kuru, yaş mamalar, ödül mama ve bisküvilerini temin edebilirsiniz.

disAğız, sindirimin başladığı ilk noktadır. Köpek ve kedilerde, diş ve dişeti arasında salya, bakteriler ve gıda parçalarının birikmesi plakların oluşumuna sebep olmakta, daha sonra bakterilerin üremesi ve kalsiyum tuzlarının birikmesiyle bu plaklar tartara dönüşmektedir. Bu plak ve tartarların barındırdığı bakteriler ve onların toksinleri başta ağrılı dişeti enfeksiyon ve inflamasyonuna daha sonra kan dolaşımıyla kalp, böbrekler ve karaciğer gibi önemli organlara taşınarak çok daha ciddi hastalıklara sebep olmaktadır.  Bu bağlamda tartar ve periodontal hastalıklar, metabolik bozukluklara sebep olabilen ya da metabolik bozuklukların göstergesi olabilen çok önemli bir ip ucudur. Kliniğimizde  Kavitron cihazıyla ultrasonik titreşimler veren uçlar yardımıyla diş taşları temizlenmektedir. Periodontal hastalıkların tedavisi başarıyla yapılmaktadır.  Zorunlu durumlarda diş çekimi yapılmaktadır.

kan tahlili 590x150Hastalık durumlarında ilk olarak kan etkilenir ve hastalığın belirtileri de ilk olarak kanda görülür. Kliniğimizde hastalık şüphesi olan evcil dostlarımıza anında kan analizi uygulanmakta ve sonucuna göre tedavilerine yön verilmektedir. Hemogram cihazıyla basit olarak kırmızı ve beyaz kan hücreleri, bu hücrelerin miktar ve yüzdeleri belirlenir. Bu veriler ışığında enfeksiyon durumu, anemi ve pek çok hastalığın tanısına yardımcı olur.

asi

Kliniğimizin önceliği; Kedi ve Köpekleri hastalıklardan korumaktır. Kedi ve Köpeğinizin yaşına, sağlık durumuna, ve varsa geçirdiği hastalıklara göre özel olarak hazırlanan aşılama ve beslenme tablosuyla birçok enfeksiyöz ve metabolik hastalıkların önüne geçilebilmektedir. Bazı ırklar çeşitli hastalıklara diğer ırklara göre daha yatkındır. Örneğin Rottewiler ve Doberman ırkı bir köpek KANLI İSHAL hastalığından diğer ırklara göre çok daha fazla etkilenir. 

Ayrıca oluşturulan aşılama tablosunun hayvan sahiplerince takibine gerek bırakmayan SMS BİLGİLENDİRME sistemini kullanmaktayız. Aşı zamanınız geldiğinde cep telefonunuza aşı hatırlatması SMS ile ulaştırılmaktadır.

Koruyucu hekimliği düzenli olarak uygulamak evcil dostlarımızın daha kaliteli bir hayat sürmesine yardımcı olacaktır.

Kliniğimize uğramakta zorluk yaşayan dostlarımızın aşılama, kontroller ve diğer ihtiyaçları için yerlerinde hizmet vermekteyiz ancak unutmayınız ki kliniğimizde aşı öncesi yaptığımız mini check-up dostlarımız için son derece faydalıdır. Bu yüzden aşı için kliniğimizi dostunuzla birlikte ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


pet mikrocip nedirKöpeğiniz kaybolduğu ya da çalındığı zamanda size ulaşılabilmesi amacıyla deri altına çıkarılamayacak bir şekilde kendi özel iğnesi yardımıyla takılan ufak bir mikroçipten ibarettir. İşlem yalnızca 1 dakika sürmektedir.


rontgenKliniğimizde röntgen cihazımızla kemik doku ve yumuşak doku direkt röntgen tetkiki ve gerektiğinde kontrast maddeleri kullanarak ilaçlı röntgen tetkiki yapılmaktadır.
Röntgen görüntüleme tekniği, birçok hastalığın teşhisinde önemli rol oynamaktadır. Örnek olarak: Kemiklerde kırık, çatlak, çökme, tümör kist, üreme ve çeşitli anomaliler, Eklemlerde çıkık, artrit, flap, üremeler ve doğmasal anomaliler, Karın boşluğunda tümör, bağırsaklarda yabancı cisim, gaz, düğümlenmeler, İdrar yollarında taş, kum, tıkanıklıklar, Solunum yolu hastalıklarının teşhisi, Omurilik hastalıkları ör :fıtık, kayma, Diş hastalıkları: diş çürükleri, diş kanalı ve kökü hastalıkları, Kalp büyümesi gibi.

© 2020 Vet322 Veteriner Kliniği Pınar mh. Ali Bozdoğanoğlu Bulvarı Hilmi Kara Örs Sitesi A Blok No: 42/D 01160 Seyhan, Adana